Služby

V naší ordinaci nabízíme komplexní péči o váš úsměv, od běžné prevence dětí i dospělých až po různé zákroky. Vyberte si službu podle své potřeby – náš tým odborníků se o vás postará.

Prevence a radiologie

Záchovná stomatologie

Dětská stomatologie

Endodontické ošetření

Dentální hygienaa bělení zubů

Protetická stomatologie

Prevence a radiologie

Důraz klademe na pravidelné preventivní prohlídky u dospělých 1x ročně a u dětí 2x ročně a na dentální hygienu, díky které lze předejít komplikacím v dutině ústní. S prevencí začínáme již u dětí a to v 1 roce věku dítěte. V rámci vstupní prohlídky provádíme digitální panoramatický – OPG snímek. Toto snímkovaní se pak již opakuje co 2 roky. Sledujeme jak kazy, stav parodontu, výplní i vzhled dalších struktur či patologií. S prevencí souvisí 1 intraorální RVG snímkování nebo digitální panoramatické snímkování metodou bite wing.

Záchovná stomatologie

Představuje odstranění zubního kazu. Zubní kaz může mít mnoho podob. Vzniká v důsledku působení bakterií v zubním plaku, který při nedostatečné hygieně ulpívá na povrchu zubů. Při časném odhalení lze kaz ošetřit výplní. Pokud kaz je kaz blízký dřeni, nebo již do dřeně pronikl, následuje endodontické ošetření zubního kanálku.
Ošetřujeme s aplikací lokální anestesie.

Dětská stomatologie

Provádíme preventivní prohlídky 2x ročně od 1 roku věku dítěte vždy za doprovodu zákonného zástupce. Odstraňujeme kazy v dočasném, i stálém chrupu, nacvičujeme dentální hygienu, informujeme rodiče. Pokud je třeba , provádíme i rentgenologické snímkování.
Ošetření lze provést jak v injekční anestesii tak i v analgosedaci (viz Inhalační analgetikum). V rámci prevence proti zubnímu kazu ve stálém chrupu provádíme PEČETĚNÍ Fisur . Jde o metodu, díky které se tekutým kompozitem „zalepí“ fisury (rýhy) nejčastěji u molárů nebo i premolárů (stoliček a třenových zubů). Takto ošetřený zub je chráněn proti vzniku zubního kazu na okluzních (kousacích) ploškách.

Endodontické ošetření

Pokud zubní kaz již zasahuje do blízkosti nervu, nebo již do dřeně zasáhl, je potřeba odstranit infikované tkáně z kanálku zubu. Poté provádíme endodontické ošetření kanálku, která pročistíme a rozšíříme strojově, zaplníme sealerem a guttaperčovými čepy. Následuje postendodontické ošetření, díky kterému může zub stále plnit svoji funkci.

Dentální hygiena a bělení zubů

Nejdůležitější oblastí v rámci zubního zdraví je dentální hygiena . V rámci správného ošetření chrupu je pro nás tedy neodmyslitelným aspektem a hlavní podmínkou. Proto spolupracujeme s dentálními hygienistkami a hygienisty v rámci ordinací jak v Krnově, tak i v Opavě.
Nabízíme nejmodernější postupy bělení zubů. Nejvíce ovšem doporučujeme a provádíme domácí bělení zubů. Spočívá v tom, že na míru, na základě otisků horní čelisti a dolní čelisti, necháme v laboratoři vytvořit nosiče, do kterých si pacient nanáší bělící gel a nechá gel na zubech působit, nejlépe přes noc, po dobu 3 týdnů. Během této doby a následně dalších 3 týdnů po bělení se dodržuje tzv. „bílá“ dieta, kdy se pacient musí vyvarovat vystavení silně pigmentovaných potravin a nápojů. (červené víno, mrkev,borůvky, řepa…černá káva…). Pigmentace by mohly podstatně snížit účinek bělícího gelu.

Protetická stomatologie

Zahrnuje zubní náhrady fixní a snímací.

Fixní – korunkové a můstkové náhrady, keramické fazety, inlaye, onlaye, kořenové náhrady – nepřímé a přímé, implantáty
Snímací – částečné a celkové protézy

Zubní šperky

V naší ordinaci pracujeme s kvalitními zubními šperky, které fixujeme šetrně fotokompozitem, ale pouze pod podmínkou výborné hygieny a ukončené terapie chrupu.